BD 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Matthew Kingwill | ZA | Clarendon Park Primary | Rowan Kieck | No | - |
[1] | Rowan Kieck | ZA | Selborne Primary | Matthew Kingwill | No | - |
[2] | Drew Stanham | ZA | Clarendon Park Primary | Tyler Stanham | No | - |
[2] | Tyler Stanham | ZA | Clarendon Park Primary | Drew Stanham | No | - |
[3] | Alexander Hurter | ZA | Summerwood Primary School | Christo Conradie | No | - |
[3] | Christo Conradie | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | Alexander Hurter | No | - |
[4] | Ungakum Magigaba | Theodor Herzl Primary | Uyamamela Magigaba | No | - | |
[4] | Uyamamela Magigaba | ZA | Theodor Herzl Primary | Ungakum Magigaba | No | - |
- | Drew Clarke | Old Selbornian Tennis Club | Liyema Mancoba | No | - | |
- | Neil Stow | Grey Junior | Ben Griesel | No | - | |
- | lindokuhle Coko | Advantage Primary | Imange Puwe | No | - | |
- | Scott Davidson | ZA | Theodor Herzl Primary | Zaiden Buys | No | - |
- | Liyema Mancoba | Stirling Primary | Drew Clarke | No | - | |
- | Anele Fana | Wembley Tennis Club | Sibabalwe Yekani | No | - | |
- | Zaiden Buys | Wembley Tennis Club | Scott Davidson | No | - | |
- | Cruz Newton | ZA | Knysna Primary School | Yanga Yekani | No | - |
- | Sibabalwe Yekani | ZA | Wembley Tennis Club | Anele Fana | No | - |
- | Imange Puwe | lindokuhle Coko | No | - | ||
- | Yanga Yekani | ZA | Wembley Tennis Club | Cruz Newton | No | - |
- | Max Owen | Grey Junior School | Rohan Raga | No | - | |
- | Ben Griesel | Grey Junior School | Neil Stow | No | - | |
- | Rohan Raga | Grey Junior School | Max Owen | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-06-18 2:45pm | A4 | PELTC - Court 1 |
Scott Davidson
Zaiden Buys
|
Cruz Newton
Yanga Yekani
|
5-7, 7-6(3), 8-10 |
2022-06-18 2:45pm | A5 | PELTC - Court 2 |
lindokuhle Coko
Imange Puwe
|
Neil Stow
Ben Griesel
|
6-0, 6-4 |
2022-06-18 2:45pm | A7 | PELTC - Court 3 |
Max Owen
Rohan Raga
|
Sibabalwe Yekani
Anele Fana
|
2-6, 6-4, 10-8 |
2022-06-18 2:45pm | A9 | PELTC - Court 9 |
Rowan Kieck [1]
Matthew Kingwill [1]
|
Drew Clarke
Liyema Mancoba
|
6-0, 6-0 |
N/A | A10 | PELTC - Court 1 |
Christo Conradie [3]
Alexander Hurter [3]
|
Cruz Newton
Yanga Yekani
(Did not play)
|
Walkover |
2022-06-19 2:30pm | A11 | PELTC - Court 2 |
lindokuhle Coko
Imange Puwe
|
Uyamamela Magigaba [4]
Ungakum Magigaba [4]
|
6-4, 7-6(4) |
2022-06-19 2:30pm | A12 | PELTC - Court 3 |
Max Owen
Rohan Raga
|
Drew Stanham [2]
Tyler Stanham [2]
|
1-6, 2-6 |
2022-06-19 3:45pm | A13 | PELTC - Court 1 |
Rowan Kieck [1]
Matthew Kingwill [1]
|
Christo Conradie [3]
Alexander Hurter [3]
|
6-4, 7-5 |
2022-06-19 3:30pm | A14 | PELTC - Court 2 |
lindokuhle Coko
Imange Puwe
|
Drew Stanham [2]
Tyler Stanham [2]
|
6-7(5), 6-3, 3-10 |
2022-06-19 4:30pm | A15 | PELTC - Court 1 |
Rowan Kieck [1]
Matthew Kingwill [1]
|
Drew Stanham [2]
Tyler Stanham [2]
|
6-4, 4-6, 10-4 |